status Gadu-Gadu

Aktualności

Lider na kolanach

• autor: ryniu, 2012-05-19 20:58

W rozegranym w dniu dzisiejszym (19.05.12) kolejnym meczu w walce o A klasowe punkty, ekipa Piłkarza wygrała z liderem rozgrywek, drużyną Złomexu Branice 3-1 (1-1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli w tym meczu Rafał Czeliński w 37' i 87' oraz Mateusz Dudzik 61  minucie spotkania.

Skład: Wojciech Malarz - Piotr Woźny, Tomasz Latosiński, Arkadiusz Rynduch (65' Patryk Stós), Paweł Ciastoń - Łukasz Wójcik, Łukasz Dudzik (80' Mateusz Ptasznik), Tomasz Perdał, Kamil Dudzik - Rafał Czeliński, Mateusz Dudzik (70' Jarosław Dudzik)

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. Jednak nie udało im się sforsować dobrze grającej obrony Piłkarza. W miarę upływu czasu, nasza ekipa zaczęła dochodzić do głosu. W 15 minucie bliski szczęścia był Kamil Dudzik jednak jego strzał z prawej strony pola karnego,okazał się niecelny. 5 minut później, kapitalny strzał z rzutu wolnego Łukasza Wójcika z 25 metrów, bardzo dobrze obronił bramkarz przyjezdnych. W 30 minucie w kapitalnej sytuacji po podaniu od Kamila Dudzika znalazł się Mateusz Dudzik. Jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili piłkę zdążył mu wybić obrońca Złomexu. W końcu w 37 minucie meczu, nasza ekipa dopięła swego kiedy to w zamieszaniu podbramkowym w polu karnym gości, najlepiej odnalazł się Rafał Czeliński i strzałem lewą nogą dał Piłkarzowi prowadzenie. Ekipa Złomexu nie podłamała się stratą gola i próbowała za wszelką cenę, szybko doprowadzić do remisu. Przyjezdni bliscy szczęścia byli w 40 minucie kiedy to po rzucie rożnym, piłka po strzale głową jednego z pomocników gości, ostemplowała poprzeczkę bramki Wojtka Malarza. W doliczonym czasie pierwszej połowy, drużyna Złomexu wykonywała rzut wolny z około 25 metrów. Mocnym strzałem popisał się Kwiecień po czym piłka "zatrzepotała" w siatce.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków gości, ponieważ wynik remisowy nie satysfakcjonował walczącą o awans do V ligi, ekipę Złomexu. Jednak po początkowej przewadze, znów do głosu zaczęła dochodzić drużyna Piłkarza. W 61 minucie, książkowo wyprowadzona kontra, i cudowne podanie w uliczkę Kamila Dudzika do swojego brata Mateusza, na bramkę zamienił ten ostatni i nasza ekipa ponownie wyszła na prowadzenie. Po stracie bramki, goście z Branic zaczęli atakować z większym animuszem i większą ilością zawodników, nadziewając się przy tym na groźne kontry. Trzykrotnie po takich kontrach, bliski szczęścia do podwyższenia prowadzenia dla Piłkarza był Kamil Dudzik. Jednak raz jego strzał okazał się minimalnie nieceleny, raz dobrze obronił bramkarz Złomexu a innym razem, najmłodszy z braci Dudzików, za daleko wypuścił sobie piłkę. W 87 minucie po kolejnej kontrze z naszej strony, bardzo ładne podanie Łukasza Wójcika, na bramkę zamienił ładnym "lobem" z ostrego kąta Czeliński i było 3-1. W samej końcówce zakotłowało dwukrotnie pod bramką Wojtka Malarza ale nasza ekipa wyszła obronną ręką z tych sytuacji i po ładnym meczu, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piłkarza.