status Gadu-Gadu

Aktualności

Sparta Winiary 0:2 Piłkarz Podłęże

• autor: A.R., 2009-10-05 11:38

W meczu X kolejki rozgrywek Wielickiej klasy A nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z ekipą Sparty Winiary. Mecz zakończył się zwycięstwem Piłkarza 2-0 (0-0). Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Wojtek Jaworski w 68 i 80 minucie spotkania.

Skład:  Wojciech Malarz - Piotr Woźny, Tomasz Latosiński. Jarosław Dudzik (30' Mateusz Dudzik), Andrzej Perdał (55' Sławomir Rys) - Łukasz Wójcik, Kamil Dudzik, Łukasz Dudzik (70' Piotr Gajewski), Grzegorz Pilch - Wojciech Jaworski, Rafał Czeliński (85' Filip Szlachta)

Mecz pomiędzy Piłkarzem a beniaminkiem z Winiar nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie co prawda to my byliśmy drużyną przeważającą ale grając bez wyrazu nie potrafiliśmy udokumentować przewagi bramką. Najbliżej szczęścia był w 25 minucie spotkania Wojtek Jaworski. Po dokładnym podaniu od Łukasza Wójcika, nasz napastnik ładnie „złamał” akcję do środka ale niestety jego strzał okazał się niecelny. 5 minut później z narożnika pola karnego Sparty groźnie uderzał Łukasz Wójcik ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Drużyna Sparty odgryzła się tylko raz kiedy pomocnik miejscowych ładnie uderzył zza pola karnego. Jednak dobrze zachował się Wojtek Malarz pewnie broniąc groźny strzał. Do końca pierwszej połowy już nic godnego odnotowania się nie działo.

Na drugą połowę wyszliśmy już bardziej skoncentrowani i zmotywowani. Ale dopiero w 60 minucie spotkania stworzyliśmy pierwszą naprawdę groźną okazję do zdobycia bramki. Jednak w będący w dogodnej sytuacji Rafał Czeliński, zamiast strzelać wdał się w niepotrzebny drybling tracąc w następstwie piłkę. Chwilę później na strzał z około 20 metrów zdecydował się Wojtek Jaworski ale niestety strzał okazał się niecelny. W 68 minucie spotkania Kamil Dudzik na lewej stronie boiska w dziecinny sposób ograł dwóch rywali i długim, ponad 30 metrowym podaniem obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Wojtka Jaworskiego. Temu natomiast nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego bramkarza gospodarzy. Ta bramka jeszcze nas podbudowała bo już kilka chwil później mogło być 2-0. Niestety Rafał Czeliński fatalnie przestrzelił. Co nie udało się wcześniej, udało się w 80 minucie spotkania. Drugą bramkę dla Piłkarza a zarazem swoją drugą bramkę w meczu zdobył Wojtek Jaworski. Do końca spotkania kontrolowaliśmy już wynik spotkania i mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

Mecz pomiędzy Piłkarzem Podłęże a Spartą Winiary nie należał do wielkich widowisk. Niemniej jednak spotkanie na bardzo dobrze przygotowanym, równym boisku przyspożyło licznie przybyłym kibicom wielu wrażeń i emocji. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło nam wrócić na fotel wicelidera tabeli wielickiej klasy A.