status Gadu-Gadu

Aktualności

Piłkarz Podłęże 2:3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

• autor: A.R., 2009-10-25 13:00
W rozegranym w ostatnią sobotę meczu XIII kolejki wielickiej klasy A, nasza drużyna spotkała się na własnym stadionie z ekipą Węgrzcanki. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Węgrzc Wielkich 3-2 (1-0). Bramki dla Piłkarza zdobyli Łukasz Wójcik w 75 minucie z rzutu karnego oraz Rafał Czeliński w 82 minucie spotkania.

Skład: Wojciech Malarz - Jarosław Dudzik, Tomasz Latosiński (46' Arkadiusz Rynduch), Andrzej Perdał, Łukasz Dudzik - Łukasz Wójcik, Tomasz Kucharski, Kamil Dudzik, Paweł Ciastoń (70' Rafał Czeliński) - Wojciech Jaworski, Mateusz Dudzik

Mecz z drużyną Węgrzcanki był rozgrywany w trudnych warunkach, gdyż murawa na naszym stadionie była bardzo grząska a piłka dostawała dodatkowego poślizgu. Mimo to obie ekipy stworzyły dobre widowisko a wynik do końca spotkania pozostawał sprawą otwartą. Od początku meczu do ataków ruszyli goście, którzy po ostatnich słabszych występach chcieli za wszelką cenę odnieść zwycięstwo. Jednak poza kilkoma niecelnymi strzałami z dystansu, nie potrafili stworzyć żadnej dogodnej sytuacji. Nasza ekipa pierwszą okazję do zdobycia gola miała w 10 minucie spotkania. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Wójcik, ale jego strzał ładnie obronił golkiper Węgrzcanki a dobitka Pawła Ciastonia okazała się niecelna. 3 minuty później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Wojtek Jaworski. Jednak będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych oddał zbyt lekki strzał. W 20 minucie spotkania goście objęli prowadzenie, kiedy to jeden z napastników przyjezdnych wywalczył piłkę przed naszym polem karnym i po szybkim podaniu do zupełnie nieobstawionego kolegi, ten ostatni umieścił piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego Wojtka Malarza. Po straconej bramce gra się wyrównała i do końca pierwszej połowy żadnej z ekip nie udało już się stworzyć żadnej dogodnej sytuacji.

Drugą połowę zaczęliśmy spokojnie chcąc zawiązać akcję, która pozwoliłaby nam doprowadzić do remisu. Niestety to nie my lecz goście strzelili drugą bramkę. W 55 minucie do ostrego dośrodkowania z rzutu wolnego wyszedł Wojtek Malarz piąstkując piłkę i będąc przy tym wyraźnie faulowany. Sędzia niestety nie zareagował i w zamieszaniu podbramkowym jeden z napastników gości wpakował piłkę do naszej bramki. Na domiar złego w 62 minucie spotkania straciliśmy trzeciego gola. Piłkę w naszym polu karnym dostał jeden z napastników gości i mocnym strzałem pokonał Wojtka Malarza. Wydawało się, że jest już po meczu. Tym bardziej, że w 72 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Andrzej Perdał. Nic bardziej mylnego. Zaczęliśmy mocno atakować, chcąc jak najszybciej strzelić bramkę. Sporo ożywienia wniósł wprowadzony w 70 minucie Rafał Czeliński. I to właśnie po jego akcji na lewej stronie boiska i strzale na bramkę, piłkę ręką dotknął jeden z obrońców gości i sędzia podyktował rzut karny zamieniony następnie na bramkę przez Łukasza Wójcika. Strzelona bramka podziałała na naszą ekipę niczym przysłowiowa „płachta na byka”. Zaczęliśmy jeszcze mocniej atakować i grając w osłabieniu potrafiliśmy na dłuższą chwilę zamknąć przyjezdnych na ich połowie. Efektem tego była druga bramka dla naszej drużyny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki rywali, w zamieszaniu w polu karnym gości, wpakował Rafał Czeliński. Na doprowadzenie do remisu ambitnie grającej naszej ekipie zabrakło niestety czasu i mecz zakończył się porażką Piłkarza 2-3.

Był to dobry, prowadzony w szybkim tempie mecz, który do końca trzymał w napięciu, a wynik do ostatniej minuty pozostawał sprawą otwartą. Szkoda tylko, że do dobrego widowiska nie dostosował się sędzia główny tego spotkania, który kilkoma mocno kontrowersyjnymi decyzjami spowodował nerwową atmosferę, która udzieliła się piłkarzom obu zespołów.