Piłkarz Podłęże 0:2 Strażak Kokotów

Nie"łatwe" zwycięstwo Piłkarza

• autor: ryniu, 2013-09-04 20:44

04.09. Start Brzezie - Piłkarz Podłęże 1:3 (0:0)

bramki: K.Dudzik 50', Pal 64', 75'

Skład: Szymon Klimczak - Łukasz Wójcik (84' Marcin Małek), Marcin Bursa, Arkadiusz Rynduch, Tomasz Perdał (46' Krzysztof Tekiela) - Grzegorz Pilch, Stanisław Kordyl (46' Kamil Małek), Patryk Stós (86' Sławomir Rys), Michał Pal, Rafał Czeliński - Kamil Dudzik

W mecz lepiej weszła ekipa Piłkarza. Już pierwsza akcja naszej ekipy mogła przynieś gola. Prawą stroną „popędził” Michał Pal, dograł na 7 metr do Kamila Dudzika, a ten ostatni niestety trafił w bramkarza. Po 10 minutach gra się nieco wyrównała. Ciężko było grać piłką na ciężkiej murawie w Brzeziu, w naszą grę wdawała się coraz większa nerwowość i zaczęliśmy popełniać coraz poważniejsze błędy.  Gospodarze natomiast w najprostszych środkach szukali swoich szans na zdobycie gola grając „długą piłką” za plecy naszych obrońców. Grając w ten sposób dwukrotnie bliski szczęścia był Łukasz Kruczkowski. Jednak na nasze szczęście raz niecelnie strzelał, a raz próbując lobować Szymona Klimczaka, trafił w ręce naszego bramkarza. Nasz zespół do końca pierwszej połowy poza strzałami z dystansu Marcina Bursy oraz Łukasza Wójcika, nie stworzył sobie już właściwie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola i pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą wyszła już inna drużyna Piłkarza. Od samego początku na bramkę rywali sunęły atak za atakiem. W 47 minucie bliski szczęścia był Michał Pal jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Startu. W 50 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu podbramkowym, pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Dudzik. W 64 minucie, drugiego gola dla Piłkarza zdobył po błędzie bramkarza miejscowych Pal. Ten sam zawodnik 6 minut później zdobył trzeciego gola wykańczając bardzo dobrą akcję Kamila Dudzika na lewej stronie boiska. W końcówce spotkania, gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki gdy po rzucie rożnym , bramkę głową zdobył Kukiełka. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i po niełatwym meczu, Piłkarz odniósł 5 kolejne zwycięstwo utrzymując tym samym pozycję lidera.