• autor: ryniu, 2014-03-29 20:47

29.03. Piłkarz Podłęże - Targowianka Targowisko 1:2 (1:1)

bramki: Czeliński 31 (k)' - Życzyński 10', Wisłocki 55'

Skład: Szymon Klimczak - Marcin Bursa, Marcin Małek, Paweł Ciastoń, Arkadiusz Rynduch (46' Łukasz Klimczak) - Grzegorz Pilch, Patryk Stós (80' Enrique Meinguer), Bogumił Mirochna (60' Kamil Małek), Rafał Czeliński, Michał Pal - Kamil Dudzik (84' Krzysztof Tekiela)

Nie udała się Piłkarzowi inauguracja rundy wiosennej. W meczu na szczycie tabeli, zespół z Podłęża uległ na swoim stadionie trzeciej w tabeli Targowiance 1-2. Początek spotkania należał do gospodarzy. W 4 minucie po rzucie wolnym egzekwowanym przez Bogusia Mirochne, najwyżej do głowy wyskoczył Kamil Dudzik. Jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W 8 minucie odpowiedzieli goście. Po dobrym podaniu Pituły za plecy obrońców Piłkarza, z drugiej linii wyszedł Włodarczyk i w sytuacji sam na sam z Szymkiem Klimczakiem trafił wprost w bramkarza. Dwie minuty później niestety było już 0-1. Po stracie na 25 metrze przez Grześka Pilcha, piłkę otrzymał najlepszy strzelec Targowianki  Życzyński i technicznym strzałem obok wychodzącego golkipera Piłkarza, umieścił piłkę w siatce. W dalszej części gry dużo było walki, a mało płynnej gry i przez dłuższą chwilę żadnej z ekip nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia gola. W 31 minucie spotkania padło wyrównanie. Po kapitalnie rozegranym rzucie wolnym, faulowany w polu karnym był Rafał Czeliński i sędzia bez wahania pokazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem doprowadził do remisu. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli wyjść  na prowadzenie. Najpierw z dystansu niecelnie strzelał Patryk Stós, a chwilę później po dograniu piłki przez  Michała Pala z prawej strony pola karnego przyjezdnych, piłkę do własnej bramki o mały włos nie skierował Świętek.

Drugą odsłonę spotkania obie ekipy rozpoczęły spokojnie. Jednak w grze, szczególnie Piłkarza, widać było brak koncepcji. Dużo było niedokładnych zagrań oraz strat. W 55 minucie meczu, po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Mirochne, na uderzenie z 15 metrów zdecydował się Kossak. Strzał ostatecznie okazał się dokładnym dograniem piłki do Wisłockiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki  Klimczaka. Po stracie drugiego gola, zawodnicy Piłkarza nie mogli znaleźć recepty na mądrze grających zawodników z Targowiska, którzy lepiej operowali piłką i mądrze się ustawiali. Mimo to w końcówce spotkania ekipa z Podłęża miała akcję meczową. Po dobrze rozegranej piłce, w dogodnej sytuacji znalazł się Pal, którego strzał jednak minimalnie minął słupek bramki gości. Po chwili sędzia zawodów zakończył to spotkanie i porażka Piłkarza stała się faktem.

Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 10 spotkań, w których wszystko może się zdarzyć. Szansa awansu nadal istnieje. Niemniej jednak trzeba zacząć wygrywać i to już od najbliższego meczu w Kokotowie.

W spotkaniu z Targowianką zadebiutował nowy nabytek Piłkarza, pochodzący z Meksku Enrigue Meinguer. 27 letni pomocnik poprzednio występował w drużynie lokalnego rywala Piłkarza, Iskrze Zakrzów.