• autor: ryniu, 2014-05-28 21:47

28.05. Gdovia Gdów - Piłkarz Podłęże 3:1 (1:1)

bramki: Rojek 44', Wołek 49', Leśniak 82' - K. Małek 12'

Skład: Szymon Klimczak - Marcin Bursa, Marcin Małek, Paweł Ciastoń, Arkadiusz Rynduch - Łukasz Wójcik, Stanisław Kordyl, Michał Pal (80' Sławomir Rys), Bogumił Mirochna, Enrique Meinguer (65' Krzysztof Tekiela) - Kamil Małek

Wyjazdowe spotkanie Piłkarza z liderem tabeli, ekipą Gdovii Gdów zakończyło się kolejną porażką zespołu z Podłęża. Tym razem drużyna Piłkarza uległa rywalowi 1-3. Mecz pomyślnie rozpoczął się dla gości. W 12 minucie po podaniu Michała Pala oraz kiksie stopera Gdovii, w sytuacji sam na sam z Serafinem znalazł się Kamil Małek i mocnym strzałem obok wychodzącego „kipera” miejscowych, dał prowadzenie Piłkarzowi. W odpowiedzi w 20 minucie mógł być remis gdy do zagranej wzdłuż bramki piłki nie zdążył Wołek. W 25 minucie piłkę od Arka Rynducha na lewej stronie boiska dostał Kamil Małek, ograł obrońce i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Serafina, jednak tym razem górą był bramkarz gospodarzy. W 35 minucie z lewej strony, technicznym strzałem lewą nogą popisał się Kasprzyk, jednak Szymek Klimczak końcówkami palców sparował piłkę na poprzeczkę i ta wyszła w pole. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Piłkarza, po szybkiej kontrze, piłkę z pod linii końcowej zagrał Wołek, a tam nadbiegający Rojek w ślizgiem doprowadził do wyrównania.

Drugą odsłonę spotkania, lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. W 49 minucie na lewej stronie urwał się Pałka, dokładnie dośrodkował w pole karne, tam piłki nie sięgnął Arek Rynduch a futbolówkę głową do bramki Klimczaka skierował Wołek. Przyjezdni nie złożyli broni i próbowali doprowadzić do wyrównania. Jednak mądrze grający zawodnicy Gdovii na niewiele pozwalali gościom, sami przy tym groźnie kontratakując. Po jednej z takich kontr, w 82 minucie meczu, prowadzenie dla Gdovii  podwyższył Leśniak i było po meczu. Ambitnie grający do końca zawodnicy Piłkarza byli bliscy strzelenia bramki kontaktowej kiedy to po dokładnym podaniu Sławka Rysa, Łukasz Wójcik próbował z powietrza umieścić piłkę w bramce miejscowych, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. I to było wszystko na co było stać tego dnia i w takim stanie personalnym zespół Piłkarza.

Po tym zwycięstwie, drużyna Gdovii Gdów zapewniła sobie awans do klasy okręgowej.  Serdecznie gratulujemy temu zespołowi życząc udanego startu w V lidze.