• autor: ryniu, 2014-08-31 20:42

31.08. Targowianka Targowisko - Piłkarz Podłęże 3:1 (1:1)

bramki: Świętek 1', 47', Wisłocki 50' - Miśkowiec 35'

Skład: Tomasz Staryński (72' Szymon Klimczak) - Łukasz Wójcik, Marcin Małek, Paweł Ciastoń, Arkadiusz Rynduch - Stanisław Kordyl, Krzysztof Tekiela (76' Artur Ptasznik), Łukasz Dudzik (86' Łukasz Żak), Rafał Miśkowiec (68' Jakub Kolasiński), Kamil Małek - Kamil Dudzik

Fatalnie rozpoczęła drużyna Piłkarza spotkanie z najsilniejszą kadrowo w wielickiej klasie A, ekipą Targowianki.  Już w pierwszych sekundach meczu po stracie w środku pola Staszka Kordyla, Dudka „zatańczył” w polu karnym gości z Podłęża i następnie oddał strzał, który sparował Tomek Staryński, jednak był bezradny wobec dobitki Jakuba Świętka. Po szybko strzelonym golu, nadal zespołem lepszym oraz dojrzalszym piłkarsko byli miejscowi raz po raz meldując się pod bramką Staryńskiego. Niemniej jednak w 10 minucie po dobrym pressingu Piłkarza w środku pola, Kamil Małek ograł na lewej stronie Koniecznego a następnie wyłożył piłkę Rafałowi Miśkowcowi, który jednak fatalnie skiksował. W miarę upływu czasu, do głosu zaczęli dochodzić goście. Akcje Targowianki dobrze były rozbijane przez obrońców Piłkarza, a kontry były coraz groźniejsze. Jednak największe zagrożenie pod bramką Zachariasza, Podłężanie stwarzali po stałych fragmentach gry. W 35 minucie po kolejnym dalekim wrzucie z autu Krzyśka Tekieli, piłka po głowie Sendora trafiła pod nogi Miśkowca który ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce Targowianki. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania rozpoczęła się jeszcze gorzej dla Piłkarza niż pierwsza. W 47 minucie piłkę na 20 metrze otrzymał Wisłocki, następnie uderzona piłka po rykoszecie od Łukasz Wójcika, trafiła do Świętka, który strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Wydaje się, że młody zawodnik Targowianki był w tej sytuacji na spalonym.  Jakby tego było mało, 3 minuty później po faulu Kordyla na 25 metrze, do piłki podszedł Wsołek, który tak uderzył piłkę, że ta trafiła w….. plecy Wisłockiego, myląc kompletnie Staryńskiego i wpadła do bramki. Dwie kuriozalne bramki na samym początku drugiej części gry mocno podłamały ekipę Piłkarza. Dwubramkowe prowadzenie gospodarzy uspokoiło poczynania zawodników Targowianki, którzy mądrze i spokojnie rozgrywali piłkę, natomiast ekipie Piłkarza mimo ambitnej gry do końca, nie udało się zmienić niekorzystnego rezultatu i spotkanie zakończyło się porażką Piłkarza 1-3.

Warto powiedzieć, że piłkarsko lepszą ekipą była na pewno mająca słuszne aspirację do awansu Targowianka. Natomiast dwie kuriozalne bramki jakie zdobyła na początku drugiej części gry, pozwalają czuć niedosyt  oraz sportową złość w drużynie przyjezdnych. Miejmy nadzięję, że ekipa Piłkarza wyczerpała już limit pecha w tej rundzie i w najbliższym meczu ze Strażakiem Kokotów, w pełni się zrehabilituje.