• autor: ryniu, 2017-04-15 19:59

15.04 Piłkarz Podłęże - Zryw Szarów 3:1 (1:0)

bramki: Kolasiński 40', Mączyński 56', Pilch 62' - Nawrot 60'

Skład:  Rys - Pilch, M. Małek, Bursa, Ciastoń - Mączyński, Kowalski (80' Warzecha), Włodarczyk Kunowski - Kyrcz, Kolasiński (46' Gamoń)

Początek spotkania należał do Piłkarza. Już w 2 minucie groźnie z ostrego kąta strzelał Kolasiński, lecz bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili w ostatniej chwili obrońcy Zrywu zablokowali strzał Pilcha. W 22 minucie dobrze z rzutu wolnego uderzał Włodarczyk, lecz piłkę nad poprzeczkę przeniósł "kiper" gości. W odpowiedzi niecelnie uderzał Nawrot. W 33 minucie Maj próbował strzału przewrotką, ale próba okazała się minimalnie niecelna. W 40 minucie zawodnicy miejscowych objęli prowadzenie. Idealnie w uliczkę zagraną piłkę przez Włodarczyka, na bramkę zamienił w sytuacji sam na sam Kolasiński. W doliczonym czasie gry powinien być remis. Jednak w zamieszaniu podbramkowym, z konieczności występujący w tym meczu na pozycji bramkarza Rys, kapitalnie wybronił strzał Maja i na przerwę Podłężanie schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po przerwie lepiej piłkę rozgrywali mający więcej indywidualności w swoim zespole przyjezdni, lecz nadziewali się na kontry Piłkarza. Po jednej z takich kontr, wychodzącego na czystą pozycję Gamonia, w polu karnym faulował Buchacz i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Strzał Małka wybronił bramkarz Zrywu, ale był bezradny wobec dobitki Mączyńskiego dla którego był to pierwszy mecz w barwach gospodarzy, odrazu okraszony bramką. 4 minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Nawrot zdobywając bramkę kontaktową. Jednak po chwili po rzucie wolnym Włodarczyka, bramkę głową zdobył Pilch i było 3-1. Po stracie trzeciego gola, goście zaatakowali niemal całą drużyną. Na strzały z dystansu zdecydowali się Maj i Nawrot jednak próby albo było niecelne, albo padały łupem bardzo dobrze broniącego Rysa, który, co warte odnotowania, przez całą drugą część meczu, bronił z kontuzją. Najbliżej zdobycia bramki kontaktowej był Kluz jednak jego strzał głową minimalnie minął poprzeczkę bramki Piłkarza. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i Piłkarz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na wiosnę z silną ekipą Zrywu Szarów.

Tak walczącą drużynę Piłkarza, chciałoby się oglądać zawsze. Za walkę i determinację w dążeniu do celu, na słowa uznania zasługuje cały zespół. Jednak największe podziękowania należą się Sławkowi Rysowi, który mimo iż nie jest etatowym bramkarzem, mimo iż naciągnięty mięsień mocno ograniczał jego poruszanie się w polu karnym, mimo iż nie jest już nastolatkiem, pokazał charakter, który młodsze pokolenie zawodników naszej drużyny, może i powinno brać za przykład do naśladowania.