Piłkarz Podłęże - Czarni Staniątki

Zieloni ograli Piłkarza

• autor: ryniu, 2017-11-12 16:36

12.11 Piłkarz Podłęże - Zieloni Niegowić 0:2 (0:0)

bramki: Tomczyk 65', Wojas 90'

Skład:  Wierzbicki - Bułat, Dydyk, Bursa - Zawadzki, Sendorek, Pilch, Filipek, Kolasiński, Piernaczyk - Cichy

Było to spotkanie o 6 pkt. Piłkarz chciał wygrać aby mieć spokojną zimę. Zieloni natomiast, aby zachować nadzieję, na pozostanie wśród A klasowców. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie miejscowi, jednak strzał Cichego nieznacznie minął słupek bramki gości. W odpowiedzi strzały Piwowara i Kasprzyka okazały się minimalnie niecelne. W 35 minucie powinno być 1-0 dla Zielonych. Jednak Piwowar przegrał pojedynek sam na sam z Wierzbickim. Po chwili Kolasiński dośrodkował z prawej strony a strzału z przewrotki próbował Piernaczyk. Jednak ładny strzał zawodnika Piłkarza wyłapał bramkarz gości. W 42 minucie katastrofalny błąd popełnił doświadczony Bursa tracąc piłkę w polu karnym, ale kapitalnie zażegnał niebezpieczeństwo Wierzbicki.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrej akcji gospodarzy. Cichy ograł na lewej stronie obrońce, następnie dograł na 20 metr do Piernaczyka, ten uderzył, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 65 minucie Zieloni wyszli na prowadzenie. Tomczyk uprzedził na prawej stronie Dydyka, wpadł w pole karne miejscowych i mocnym strzałem w krótki róg, dał prowadzenie swojej drużynie. Wydawało się, że gospodarze szybko ruszą do odrabiania strat. Nic bardziej mylnego. Zamiast wyrównania, bliżsi podwyższenia prowadzenia byli przyjezdni. W 80 minucie wychodzący sam na sam Kasprzyk, przegrał pojedynek z Wierzbickim, bezprzecznie najlepszym zawodnikiem Piłkarza. Młody bramkarz Podłężan nie miał jednak szans kiedy to w ostatniej minucie meczu, kapitalny przerzut po kontrze na prawą stronę pola karnego Piłkarza, na bramkę mocnym strzałem tuż przy słupku, zamienił Wojas i spotkanie zakończyło się, trzeba to podkreślić, zasłużonym zwycięstwem zawodników z Niegowici.

Zryw Szarów Nadwiślanka Nowe Brzesko