Piłkarz Podłęże - Iskra Zakrzów

Dwa oblicza Piłkarza

• autor: ryniu, 2017-11-18 15:51

18.11 Piłkarz Podłęże - UKS Sygneczów 2:4 (1:0)

bramki: Filipek 10', Cichy 65' (k) - Góra 57', Kwieciński 73', 87', Żołędziowski 79'

Skład:  Wierzbicki - Małek, Dydyk, Bursa - Zawadzki, Kordyl, Sendorek, Filipek, Lekki (60' Kolasiński), Piernaczyk - Cichy

Ostatni mecz przed zimową przerwą Piłkarza był odzwierciedleniem całej straconej rundy jesiennej. Proste błędy oraz brak sił w drugiej części spotkania sprawiły, że Podłężanie przegrali kolejny mecz. Spotkanie co prawda lepiej zaczęli miejscowi bo już w 10 minucie meczu, najmłodszy na boisku Filipek ładnym strzałem z dystansu, dał prowadzenie gospodarzom. W odpowiedzi kapitalnie na lewej stronie Guzik "nawinął" dwóch obrońców, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Wierzbickiego. W 30 minucie po rzucie wolnym Małek głową strzelił drugą bramkę dla Piłkarza, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. 5 minut później kapitalną akcję na lewej stronie przeprowadził Cichy, wpadł w pole karne, dograł na 7 metr do Lekkiego, jednak strzał tego ostatniego w ostatnej chwili zablokował obrońca gości. Chwilę później Cichy "obsłużył" Filipka, lecz tym razem strzał młodego pomocnika Piłkarza powędrował nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry, kapitalne podanie na czyste pole Filipka na bramkę zamienić powinien Lekki, ale przegrał pojedynek sam na sam z Twarógiem.

Od początku drugiej części gry lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Sygneczowa. Już kilka minut po wznowieniu, groźny strzał z dystansu Żołędziowskiego broni Wierzbicki. Jeszcze lepiej bramkarz Piłkarza zachował się przy strzale Kowalczyka w 56 minucie. Jednak nie miał nic do powiedzenia minutę później przy strzale Góry. Nie podłamało to gospodarzy i w 65 minucie Cichy kapitalnie w uliczkę dograł do Piernaczyka, ten wpadł w pole karne i został faulowany i sędzia mimo protestów gości, wskazał na "wapno". Rzut karny na bramkę zamienił Cichy i ponownie miejscowi byli na prowadzeniu. Od tej chwili zawodnikom Piłkarza "odcięło prąd". Zaczęły mnożyć się proste błędy oraz głupie faule. Najpierw Kwieciński przelobował Wierzbickiego, po chwili Piernaczyk w idiotyczny sposób za dyskusję z sędzia wyleciał z boiska by chwilę później, Bursa zamiast wybić piłkę jak najdalej od bramki, idealnie "obsłużył"..... Żołędziowskiego, a ten spokojnie wpakował futbolówke do siatki. W końcówce wynik zawodów ustalił po indywidualnej akcji najlepszy na boisku Kwieciński i mecz zakończył się porażką Piłkarza 2-4 (pierwszą w historii A klasowych pojedynków)

W meczu można było zauważyć dwa oblicza Piłkarza. W pierwszej części spotkania lepszym zespołem byli gospodarze. Przy szansach jakie mieli zawodnicy z Podłęża, powinno być co najmniej 3-0 i z takiego wyniku goście raczej by się już nie podnieśli. Ja mówi przysłowie, niewykorzystane sytuację się mszczą, i w tym meczu te mądre słowa znalazły swoje odzwierciedlenie, co przy braku sił i prostych niewymuszonych błędach w drugiej części gry, musiało się skończyć tylko w jeden sposób.

Dobrze, że runda jesienna już się skończyła. Jest teraz czas na analizę, podsumowanie i przemyślenie pewnych spraw bo tak jak jest teraz, być nie może.

Błękitni Bodzanów 7:1 Nadwiślanka Nowe Brzesko
Zryw Szarów 2:6 Piast Łapanów