Strażak Kokotów 3:1 Piłkarz Podłęże

Wieliczanka rozbita

• autor: ryniu, 2018-04-07 19:18

07.04 Wieliczanka - Piłkarz Podłęże 1:5 (0:2)

bramki: Janus 54' - Cichy 24', 33' (k), 90', Zawadzki 86', Pulchny 90'

Skład: Chmielek - Wilk, G. Strojek, Bursa, Kordyl - Isaiev, Zawadzki, Pulchny, Kolasiński (75' Dydyk), Rafał Strojek (87' Nadolnik) - Cichy

Od początku zawodów lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy z Podłęża. Już w 5' bliski szczęścia był Rafał Strojek, lecz po ładnej akcji Kolasińskiego i dograniu na 7 metr, fatalnie przestrzelił. Po chwili w podobnej sytuacji Zawadzi źle przyjął piłkę w polu karnym i akcja spaliła na panewce. W 24' było już jednak 0-1 dla Podłężan. Wilk z autu wrzucił piłkę w pole karne do Cichego, ten "obrócił" się z obrońcą na plecach i strzałem z powietrza dał prowadzenie Piłkarzowi. Nie minęło 10 minut, a faulowany w polu karnym był Pulchny i sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem okazał się Cichy. Zawodnicy Wieliczanki mocniej zaatakowali w końcówce pierwszej połowy, lecz strzał głową Janusa powędrował nad poprzeczką, a chwilę później Chmielek, strzał Żurka sparował na rzut rożny.

Od początku drugiej części gry mocniej zaatakowali miejscowi, którzy nie mając nic do stracenia, ambitnie dążyli do odrabiania strat. W 54' po niegroźnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska, błąd popełnił młody bramkarz Piłkarza, Chmielek, który wypuścił piłkę z rąk, a do piłki dopadł Janus i Wieliczanka złapała kontakt. Golkiper gości w pełni zrehabilitował się w 70 minucie broniąc strzał Żurka z 5 metrów. W odpowiedzi Isaiev w ostatnim momencie został zablokowany przez jednego z obrońców Wieliczanki. W 86 minucie Pulchny kapitalnie przejął piłkę w środku pola, następnie dograł na lewą stronę do Isaieva, ten dograł do Zawadzkiego, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce i było 1-3. W doliczonym czasie gry zupełnie rozbita Wieliczanka, straciła jeszcze dwa gole. Najpierw Wilk dograł na głowę do Cichego i było 1-4, a po chwili Pulchny po strzale z 20 metrów i rykoszecie zdobył ostatnią bramkę dla Piłkarza i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych 5-1.

Trening: obiekt Piłkarza: godz. 20.30

Trening: obiekt Piłkarza: godz. 19.00