Piłkarz Podłęże 2:3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

Wilga zrewanżowała się Piłkarzowi

• autor: ryniu, 2018-04-18 21:00

18.04 Wilga Koźmice Wielkie - Piłkarz Podłęże 5:2 (2:1)

bramki: Zając 12', 45', Mrugała 51', Czop 85', Marzecki 90' - Włodarczyk 33', Cichy 65'

Skład: Wierzbicki - Wilk, G. Strojek (85' Kolasiński), Bursa, Perdał - Kordyl (65' Rob. Strojek), Zawadzki (55' Dydyk), Pulchny, Rafał Strojek, Włodarczyk - Cichy

Udanie zrewanżowała się ekipa Wilgi Koźmice za jesienną porażkę na stadionie w Podłężu 1-6. Na wiosnę to już jednak inna ekipa, dowodzona przez doświadczonego Zająca, który ma za sobą występy w wyższych ligach. Początek spotkania nie wskazywał na wysoką porażkę Piłkarza. W 9 minucie Cichy obrócił się z obrońcą na plecach jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Sikory. W odpowiedzi Wierzbicki zbyt krótko odbił piłkę po strzale Mrugały a do odbitej piłki dopadł Zając i było 1-0. W 20 minucie Rafał Strojek ładnie wyszedł sam na sam, jednak spychany przez obrońce oddał niecelny strzał. W 33 minucie Pulchny był faulowany tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Włodarczyk i ładnym strzałem ponad murem, dał Piłkarzowi remis. Nadal to goście z Podłęża prowadzili grę, próbowali rozgrywać piłkę, choć murawa tego nie ułatwiała. Jednak zamiast zdobyć kolejne gole, sami bramkę stracili. W doliczonym czasie gry, Wierzbicki interweniował głową poza polem karnym, do odbitej zbyt krótko piłki dopadł jeden z pomocników Koźmic, a dograną w pole karne piłkę, na gola zamienił nie kto inny jak Zając.

Drugą odsłonę znów lepiej rozpoczął Piłkarz, a bramkę zdobyli....miejscowi. Włodarczyk stracił piłkę w środku pola, i do zagranej piłki w pole karne Piłkarza dopadł Mrugała i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Po chwili mogło być 4-1 bo Zając "urwał" się na lewej stronie, lecz jego strzał z ostrego kąta obronił Wierzbicki. W 65 minucie miała miejsce najładniejsza akcja meczu. Piłka wędrowała od nogi do nogi Podłężan, w końcu dotarła do Cichego, który kapitalnym strzałem od poprzeczki, zdobył gola kontaktowego. W końcówce zawodów goście mocno zaatakowali większą ilością zawodników. Bliski szczęścia był Perdał po kapitalnym podaniu Włodarczyka, lecz źle trafił w piłkę. Po chwili Cichy miał akcję meczową, ale w dogodnej sytuacji fatalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Co nie udało się gościom, udało się zawodnikom Wilgi. W 85 minucie, G. Strojek stracił piłkę na rzecz Czopa, który w sytuacji sam na sam, nie dał szans Wierzbickiemu. W doliczonym czasie gry, miejscowi za sprawą Marzeckiego zdobyli jeszcze jedną bramkę i spotkanie zakończyło się wysoką porażką Piłkarza 2-5.

Z przebiegu spotkania Piłkarz napewno nie zasłużył na tak wysoką i dotkliwą porażkę. Zadecydowały błędy indywidualne, gdyż piłkarsko zawodnicy z Podłęża byli lepsi. Jednak wygrywa nie ten kto ładniej gra i tworzy większą ilość sytuacji bramkowych a ten, kto zdobywa większą ilość goli. A w tym elemencie dziś Wilga była poprostu lepsza.

WieliczankaPiłkarz Podłęże
Wieliczanka   Piłkarz Podłęże