Piłkarz Podłęże 2:3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

Wysoka porażka z liderem

• autor: ryniu, 2018-04-21 08:09

21.04 Piłkarz Podłęże - LKS Śledziejowice 0:5 (0:2)

bramki: Klim 2', 9', 67', Filipek 85', D. Cyganek 88'

Skład: Chmielek - Wilk, Isaiev, Bursa, Dydyk - Kolasiński, Pulchny (46' G. Strojek), Perdał, Rafał Strojek, Włodarczyk - Cichy

Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawała ekipa Śledziejowic. Już w 2 minucie wynik otworzył Klim po dograniu z lewej strony i strzale z pierwszej piłki. Ten sam zawodnik zdobył druga bramkę 7 minut później o dośrodkowaniu Windaka i strzale głową. W odpowiedzi w 20 minucie Włodarczyk ładnie uderzył z rzutu wolnego ale kapitalnie Wolski sparował uderzenie na rzut rożny. W 35 minucie powinien paść gol kontaktowy jednak "kiper" gości w sobie tylko wiadomy sposób wybronił strzał Cichego w zamieszaniu podbramkowym. Po chwili Chmielek wygrał pojedynek sam na sam z Majem i do przerwy wynik brzmiał 0-2.

Od początku drugiej części gry nadal to goście byli strona przeważającą. W 48 minucie ponownie Maj przegrał pojedynek z bramkarzem Piłkarza. W 60 minucie Raf. Strojek idealnie dograł w uliczkę do Cichego, który jednak w ostatnim momencie został zablokowany przez Chrząszcza. Kilka minut później Perdał sfaulował w polu karnym Cyganka, a rzut karny na gola zamienił Klim kompletując tym samym hattricka. W końcówce goście dołożyli jeszcze dwa gole, których autorem byli Filipek (na jesień reprezentował barwy Piłkarza) i D. Cyganek z rzutu wolnego i całe spotkanie skończyło się wysoką porażką Piłkarza 0-5.

Niewiele dobrego można powiedzieć o takim meczu. O ile porażka z liderem dysponującym dużo większym potencjałem zarówno sportowym jak i finansowym jest do przyjęcia to porażka w tak słabym stylu już nie. Miejmy nadzieję, że okazja na rehabilitacje będzie już w przyszłą sobotę w meczu z UKS Sygneczów, który to mecz koniecznie trzeba wygrać.

WieliczankaPiłkarz Podłęże
Wieliczanka   Piłkarz Podłęże