Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 4:1 Piłkarz Podłęże

Okazałe zwycięstwo Piłkarza

• autor: ryniu, 2018-05-12 17:50

12.05 Piłkarz Podłęże - Błękitni Bodzanów 5:1 (1:1)

bramki: Kolasiński 20', Dydyk 58', Zawadzki 75', Cichy 86', 90' - Drobniak 36'

Skład: Chmielek - Dydyk, Bursa, Kordyl, Wilk - Isaiev, Kolasiński (89' Nadolnik), Pulchny, Włodarczyk, Raf. Strojek (66' Zawadzki) - Cichy

Początek spotkania miał wyrównany charakter. Pierwsi groźną sytuację stworzyli w 19 minucie goście, lecz Piłkarzowi dopisało szczęście i piłka nieznacznie minęła słupek bramki Chmielka. Odpowiedź była natychmiastowa. Po dośrodkowaniu Rafała Strojka, bramkę zdobył Kolasiński. W 28 minucie Cichy kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się z nią, lecz minimalnie pomylił się przy strzale z woleja. W 34 minucie padło wyrównanie za sprawą Drobniaka po ładnej kombinacyjnej akcji gości. Chwile później po dobrej akcji miejscowych, w dogodnej sytuacji znalazł się Cichy. Niestety najlepszy snajper Piłkarza w tej sytuacji fatalnie się pomylił i pierwsza część zawodów zakończyła się wynikiem remisowym 1-1.
Po przerwie coraz mocniej zaatakowali zawodnicy Piłkarza. W 55 minucie Cichy wpadł w pole karne Błękitnych, podał do Włodarczyka, który próbował technicznego strzału, lecz nieznacznie się pomylił. Po chwili bardzo mocny strzał Cichego zostaje zablokowany przez jednego z obrońców Bodzanowa. W 58 minucie Włodarczyk dośrodkowuje z rzutu rożnego, Cichy przedłuża głową, a akcję zamyka wślizgiem Dydyk i jest 2-1. W 61 minucie Wilk wybija piłkę z linii bramkowej ratując swój zespół od utraty gola. Po chwili kapitalnie Chmielek broni uderzenie zawodnika Bodzanowa z bliskiej odległości. W 75 minucie Zawadzki podwyższa prowadzenie Piłkarza na 3-1 po podaniu wzdłuż bramki Włodarczyka. W końcówce spotkania Cichy dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw mocnym strzałem zza pola karnego, po chwili w sytuacji sam na sam z Szymskim i okazałe oraz w pełni zasłużone zwycięstwo Piłkarza stało się faktem.

Bardzo ważne zwycięstwo w sobotnie popołudnie odniosła ekipa Piłkarza. Mająca "nóż na gardle" drużyna z Podłęża pokazała charakter i determinacje w dążeniu do celu ogrywając wysoko silna ekipę Błękitnych Bodzanów. Miejmy nadzieję, że ten mecz był dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami i Piłkarz zapewni sobie spokojny byt w A klasowej stawce.

Piłkarz PodłężeZieloni Niegowić
Piłkarz Podłęże   Zieloni Niegowić