• autor: ryniu, 2018-09-08 19:41

08.09  Piłkarz Podłęże - Piast Łapanów 0:3 (0:2)

bramki: Piast 30', 33' 48'

Skład: Wierzbicki - Bursa (57' Bułat), Bąk, Zawadzki (65' Jastrzębski), Pachel - Krzyk, Kordyl, Sala (65' Rączka), Rura (72' Taborski) - Życzyński

Od początku zawodów to goście nadawali ton wydarzeniom na boisku. Już na początku meczu zawodnicy Piasta mogli objąć prowadzenie ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Pogan. Piłkarz pierwszą groźną akcję przeprowadził w 25 minucie kiedy to dośrodkowanie Rury, głową próbował wykorzystać Życzyński, lecz bramkarz przyjezdnych sparował piłkę na rzut rożny. W 30 minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Machaja, który wykorzystał bierną postawę i niefrasobliwość obrony Piłkarza. Chwilę później, po nieudanej pułapce ofsajdowej w sytuacji sam na sam z Wierzbickim znalazł się Machaj, lecz kiper Podłężan odbił piłkę, a ponownie przy biernej postawie obrońców, dopadł do niej jeden z pomocników Piasta i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym z około 18 metrów, bliski szczęścia na zdobycie bramki kontaktowej był Życzyński, lecz jego strzał był minimalnie niecelny.
Tuż po przerwie prowadzenie gości podwyższył Pogan i było 0-3. W 58 minucie bliski szczęścia zdobycia gola był Kordyl, lecz jego strzał po rzucie rożnym kapitalnie wybronił Pietrzak. W 67 minucie powinno być 4-0 dla gości, lecz Pogan przegrał pojedynek sam na sam z Wierzbickim. Po chwili bliski szczęścia był Życzyński, ale jego strzał ponownie wybronił Pietrzak, podobnie jak dobitkę Taborskiego. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie i po słabym meczu oraz przedewszystkim fatalnej pierwszej połowie, przegrywamy z ekipą Piasta Łapanów 0-3.
Gra obronna Piłkarza od kilku meczy wygląda fatalnie. Trener Piłkarza ma o czym myśleć i nad czym pracować. Jeśli poprawimy ten element gry, w kolejnych meczach powinno być już tylko lepiej. Miejmy nadzieję, że rehabilitacja przyjdzie już w najbliższym meczu wyjazdowym z Nadwiślanką Nowe Brzesko.