status Gadu-Gadu

Aktualności

Targowianka Targowisko 1:2 Piłkarz Podłęże

• autor: ryniu, 2011-06-12 22:04

Zwycięstwem Piłkarza 2-1 (0-1),  zakończył się dzisiejszy mecz wyjazdowy naszej drużyny z ostatnim zespołem ligowej tabeli, ekipą Targowianki Targowisko. Bramki dla Piłkarza zdobyli w tym meczu Piotr Woźny w 58 minucie oraz Rafał Czeliński w 62 minucie spotkania.

Skład: Wojciech Malarz - Piotr Woźny, Łukasz Górka, Tomasz Latosiński, Sławomir Rys - Jarosław Dudzik, Patryk Stós, Łukasz Wójcik, Sławomir Pilch (75" Kamil Małek), Rafał Czeliński (80" Artur Piwowarczyk) - Tymoteusz Chmiel

Mimo, że zawodnicy Targowianki byli przed tym meczem pewni spadku do klasy B, nie zamierzali łatwo oddac punktów naszej ekipie, która przed tym meczem, wciąż nie była pewna ligowego bytu. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie ekipy stworzyły sobie po dwie dogodne okazje do strzelenia gola. Najpierw w 10 minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym, dobrą interwencją popisał się Wojtek Malarz. W odpowiedzi Łukasz Wójcik przedarł się prawą stroną boiska i wyłożył piłkę Patrykowi Stósowi. Ten jednak nieczysto trafił w piłkę. W 38 minucie meczu w doskonałej sytuacji znalazł się  Łukasz Wójcik jednak jego strzał lewą nogą przeszedł obok bramki. Kiedy wydawało się, że wynikiem bezbramkowym zakończy się pierwsza połowa,w 43 minucie meczu, na strzał z około 15 metrów zdecydował się jeden z napastników Targowianki. Piłka odbiwszy się jeszcze od Sławka Rysa, zmyliła bezradnego w tej sytuacji Wojtka Malarza i "zatrzepotała" w siatce. Bramka nie podłamała naszych zawodników i na drugą połowę spotkania wyszliśmy mocno zmobilizowani i nastawieni na szybkie odrobienie strat. Jednak najpierw Rafał Czeliński w dobrej sytuacji, zbyt długo zwlekał ze strzałem przez co został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców gospodarzy. Następnie Tymek Chmiel oddał zbyt lekki strzał, który z łatwością wyłapał golkiper miejscowych. Po chwili lewą stroną boiska przedarł się Łukasz Wójcik, minął dwóch obrońców, jednak jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką. Wreszcie 58 minucie meczu nasza ekipa wykonywała rzut wolny na prawej stronie boiska. Do dośrodkowanej przez Łukasza Wójcika piłki, najwyżej wyskoczył Piotrek Woźny i pięknym strzałem głową umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu. 4 minuty później Tymek Chmiel "wyuskał" piłkę obrońcy miejscowych, idealnie podał do Rafała Czelińskiego, a ten spokojnie ulokował piłkę w bramce. Po tym golu gra się nieco uspokoiła. Nie oznacza to, że zawodnicy Targowianki pogodzili się już z porażką. Wręcz przeciwnie. Najpierw Piotrek Woźny ofiarną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę poźniej, napastnika miejsowych w ostatniej chwili uprzedził Tomek Latosiński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Piłkarza 2-1.